Czym charakteryzuje się moda uliczna?

Streetwear, czyli moda uliczna, to popularny i modny styl ubierania się. W jego charakterystykę wpisują się wszelkie ubrania oversize, full capy jak i modne spodnie, obuwie czy inne dodatki. Przede wszystkim stawiamy na porządne marki.

Logo

Bardzo popularne jest wybieranie ubrań z nadrukiem nazwy ulubionej marki. Firmy streetwearowe zwykle proponują mniej i bardziej nachalne opcje. Oczywiście można postawić również na ubrania, na których marka nie będzie prawie w ogóle widoczna. Wybór należy do nas. Zależy on od usposobienia czy charakteru, a także nastroju w danym dniu. Raz chcemy być bardziej widoczni, a raz mniej. Stoprocent sklep streetwear, na ten przykład proponuje nam wszystkie rozwiązania.

Moda damska i męska

Streetwear cieszy się powodzeniem zarówno u pań, jak i panów. Zapewne jest to kwestia oryginalności i wielu możliwości, jakie charakteryzują ten styl. Przedstawicielki płci pięknej ze swobodą mogą podkreślać swoją kobiecość. Co prawda sukienki nie są tak popularne, ale są dopuszczalne. Np. Wspomniany już Stoprocent sklep proponuje paniom również takie rozwiązania. Jednak kobiecość to przecież nie tylko spódnica czy sukienka. W streetwearze jak najbardziej jest miejsce na makijaż podkreślający urodę, dopasowaną odzież czy biżuterię.
Panowie również mają dla siebie mnóstwo opcji. Mogą sięgać po widoczne elementy garderoby jak i bardziej subtelne. Świetnym pomysłem jest dobór oryginalnych skarpet. Z napisami, lub bez ukryte, lub nie, zdecydowanie wpisują się w nurt mody ulicznej.