Jak wybrać sukienkę dla dziewczynki? Kilka zasad, o których warto wiedzieć

sukienka dla dziewczynki

Spodnie, legginsy i jeansy są stałym elementem garderoby dziewcząt, ponieważ są wygodne na co dzień. Ale sukienki dla dziewczynki wizytowe są potrzebne nawet w szafie energicznych osób. Nie jest przecież tajemnicą, że wzorce do naśladowania i pewność siebie kształtują się od dzieciństwa. Dziewczyna, która nauczy się nosić sukienki i wyglądać w nich naturalnie, a w dorosłym życiu nie będzie miała problemów z autoprezentacją. Ubierając swoje córki, wnuczki, siostrzenice i siostrzeńców w eleganckie sukienki, kształtujesz gust i umiejętność wybierania rzeczy.

Okazja do noszenia sukienki dla dziewczynki

sukienka dla dziewczynki

Pamiętaj, że jako można wybrać, sukienki dresowe, może być to również suknie wieczorowe, koktajlowe lub formalne sukienki. Obecnie sukienka dla dziewczynki występuje w wielu wariantach. W teatrze większość czasu dziecko będzie siedzieć, więc warto wybrać wygodny modeli, jeżeli sukienka przeznaczona jest na imprezę urodzinową, warto wybrać elastyczną dzianinę dla dzieci, gdyż będzie dużo aktywności.

Styl i temperament dziewczynki

Spośród różnych stylów w modzie dziecięcej, trzy są mocno ugruntowane: sukienki księżniczki, modele w kształcie litery a i styl empire. Przy wyborze stylu weź pod uwagę wiek i temperament dziecka. Dziewczynkom 2-4 pasuje wysoka talia i luźna spódnica o kroju empire. Taka sukienka dla dziewczynki wygląda elegancko, ale nie krępuje ruchów. Moda „Princess” jest bardziej odpowiednia dla wieku 5 – lat, gdy sukienka pasuje podkreśla talię, ale ma luźne zakończenie kroju. Nie zapominaj o temperamencie swojego dziecka. Aktywnym dziewczynom bardziej pasuje lekki, luźny krój, natomiast spokojne księżniczki będą czuły się komfortowo w uroczych sukienkach z bufkami.

Najczęstszym wyborem dla niemowlęcej sukienki dla dziewczynki jest róż i pastelowe kolory. Ale nie każdy chce je nosić od urodzenia do 10 roku życia. Zwłaszcza, że dzieci też mają różne typy: ciemnowłose dziewczynki są odświętne dzięki jasnym kolorom, a młode blondynki zdobią ciemne i jaskrawe stroje.