Marynarki dla kobiet

żakiet marynarka dwurzędowa

Każda kobieta w swojej szafie powinna mieć marynarkę. Dzięki marynarce można stworzyć zarówno stylizację codzienną, biznesową, jak i wieczorową. Jest to element garderoby, który zawsze będzie modny. Zatem jakie kroje marynarek są obecnie modne?

Klasyczna marynarka damska

Klasyczna czarna, biała, szara lub granatowa marynarka damska to element podstawowy w każdej szafie. Podkreśla ona figurę, a dodatkowo kryje niedoskonałości. Dłuższa marynarka zamaskuje obfite biodra, a kołnierz odwraca uwagę od małego biustu. Modne marynarki damskie świetnie pasują do pracy, ale też do zwykłych dżinsowych rurek.

Krótki żakiet

Żakiet to nieco swobodniejsza wersja marynarki. Ten element garderoby idealnie będzie pasował jako narzutka na sukienkę. Krótkie żakiety, które są zapinane w pasie pasują szczupłym kobietom. Podkreślą one wąską talię i kobiece biodra. Natomiast nieco luźniejszy krój pozwali na podwinięcie rękawów lub rozpięcie w pasie, dzięki czemu marynarka od razu idealnie będzie pasować do dżinsów.

Gdzie kupować marynarki?

Obecnie sklepy oferują wiele modeli i kolorów marynarek. Najlepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego, by móc przymierzyć ubranie. Marynarka musi dobrze „leżeć” na ciele, nie może być za mała. Natomiast sklep online to dobre rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu.