Jak podkreślić swoje atuty i osobowość przy pomocy kombinezonu damskiego?

Każda kobieta dysponuje dość sporą kolekcją ubrań na każdą okazję, chętnie poszerzając ją zgodnie z aktualnie panującymi trendami. Pożądane są zarówno kreacje casualowe, jak i te oficjalne, od których wręcz bije elegancja i poczucie dobrego smaku. Jednocześnie strój powinien też współgrać z charakterem kobiety. Jednym z najbardziej uniwersalnych typów ubioru jest kombinezon. Jak wybrać kombinezon damski, by podkreślał on nie tylko atuty sylwetki, ale też osobowość?

Kombinezon damski – ubiór o tysiącach obliczy

Kombinezony damskie są niezwykle różnorodne co widać choćby w miejscach takich jak Intimiti.pl. Chociaż pojawiły się one już przed Drugą Wojną Światową, szybko znikły one ze świata mody, by pojawić się po dekadach. W Polsce modne są od kilku lat.

Kombinezony damskie występują w różnych wariantach – zarówno takich, które można nosić na co dzień, jak i takich, które odpowiednie będą w sytuacjach oficjalnych, wliczając w to różne przyjęcia.

Ubiór ten jest też dobrym wyborem w przypadku problemów z podjęciem decyzji, co założyć. Przy kombinezonach olbrzymią rolę grają rozmaite dodatki i reszta ubioru. Ten sam kombinezon można nosić zarówno w sytuacjach oficjalnych, jak i tych nieoficjalnych, dobierając do niego tylko inne buty czy torebkę. 

Niezwykle szeroki jest też wybór materiałów, jak i modeli dla kobiet wiodących przeróżny styl życia. Dostępne są zarówno bardzo eleganckie, dobrze dopasowane kombinezony, jak też i modele zwiewne, przypominające nieco letnią sukienkę. Panie ceniące styl casualowy docenią także z pewnością modele w typie dresowym.

Różnorodność ta sprzyja akcentowaniu własnego indywidualizmu i stylu, przynajmniej w sytuacjach mniej oficjalnych, gdzie można pozwolić sobie na więcej odwago o bardziej oryginalne, rzucające się w oczy dodatki.

Jak dopasować kombinezon idealnie do swojej figury?

Jedną z największych zalet kombinezonów jest to, że pasować one mogą do każdego typu sylwetki, podkreślając przy tym jej atuty, jednocześnie maskując pewne elementy. Każdy typ sylwetki może więc na nich skorzystać.

Kobiety charakteryzujące się typem figury określanym jako gruszka, czyli szersze w biodrach, za to posiadające wąskie ramiona i niewielkie piersi, powinny sięgnąć po kombinezon, który akcentować będzie linię ramion, co możliwe jest do osiągnięcia na różne sposoby, w tym przy użyciu koronek, marszczeń, czy bufek.

Kobiety o figurze określanej mianem „jabłka”, czyli takie, które mają szerokie ramiona, natomiast ich biust oraz talia są wąskie, a do tego mają one szczupłą figurę, mogą nosić bardzo wiele rodzajów kombinezonów i w rzeczywistości to na tym typie sylwetki prezentują się zazwyczaj te najmodniejsze.

Problemu z wyborem kombinezonu nie powinny mieć też kobiety o figurze „klepsydry”, czyli z wyraźnie wąską talią. One mogą nosić w zasadzie każdy typ kombinezonu.

Przy wyborze tego ubioru ważny jest też wzrost. Kobietom niższym poleca się nosić tylko ten  dopasowany, natomiast te wysokie będą wyglądać zjawiskowo w zwiewnych i lekkich kombinezonach, które zrobią olbrzymie wrażenie na otoczeniu, nadając im lekkości, pewności siebie i elektryzując atmosferę.

W przypadku każdej figury do kombinezonu zalecany jest też pasek, który podkreśli talię.

Kolor, wzory i dodatki – co warto wiedzieć?

Kombinezony damskie występują w wielu kolorach, a wiele posiada też rozmaite wzory. Wiedza o tym, jak wybrać kombinezon damski, nie byłaby pełna bez znajomości pewnych zasad i trendów.

W sytuacjach oficjalnych ubiór ten powinien być pozbawiony wzorów i preferowany jest jednolity kolor, najlepiej ciemny. Wzorzyste kombinezony będą natomiast doskonałe przy stylizacjach półformalnych i zupełnie casualowych.

Wzorzystych kombinezonów nie zaleca się też paniom, które charakteryzują się bardzo drobną, wręcz filigranową figurą. Jeżeli już zdecydują się one na wzory, powinny unikać pasków. 

W przypadku kombinezonu wielką rolę gra też dobór elementów takich, jak obuwie czy torebka. Nawet z eleganckiego stroju można bowiem uczynić strój casualowy w momencie dobrania do niego sandałków i płóciennej torebki.

Wszystko to sprawia, że warto eksperymentować z kombinezonem damskim, aż znajdzie się ten idealny.