Model butów na jesień

Botki to świetne buty, które można nosić praktycznie przez cały rok. Ocieplane modele będą idealne na zimę, cieńsze sprawdzą się jesienią i wiosną, a te ażurowe będą genialnym uzupełnieniem festiwalowego looku. 

Długość cholewki

Skoro jest to tak uniwersalny model obuwia to jak wybrać botki damskie do naszej sylwetki aby wyglądać korzystnie? Czy każdy model pasuje każdemu? Niekoniecznie. 

Duże znaczenie przy doborze odpowiednich botków oraz na ich funkcjonalność ma wysokość cholewki. To ona decyduje w jakich warunkach sprawdzą się nasze botki oraz co założyć do nich. Najpopularniejsze są botki krótkie, czyli kończące się na wysokości kostki lub tuż nad nią, są idealne do spodni, ale już do spódnicy niekoniecznie. Dzięki temu modelowi możemy odkryć kostkę i założyć spodnie 7/8, albo przeciwnie dobrać do nich wąskie spodnie i schować je w but. 

Kolejny model to buty z dłuższą i szerszą cholewką, sprawdzą się one w zestawieniu z bardzo wąskimi spodniami oraz leginsami. Artystycznie opadająca cholewka, będzie bardzo interesująco wyglądać i z pewnością przyciągnie wzrok, jednak warto zauważyć, że ten model najlepiej wygląda na długich i szczupłych nogach. Przy niskim wzroście i masywniejszych łydkach, może nadać sylwetce ciężkości i skrócić nogi. 

Botki szturmem zdobyły serca wielu kobiet, wybierając model dla siebie nie warto kierować się jednak wyłącznie chwilową modą ale zainwestować w porządne buty na dłużej, najlepsze będą klasyczne modele, czy to na płaskiej podeszwie czy też na obcasie.