Idealna sukienka na wesele – jak ją znaleźć?

sukienka weselna

Jak tylko zaproszenie na wesele pojawi się w domu, najczęściej pierwszym pytaniem jest – w co się ubrać? Stroje dla gości weselnych są tak różnorodne, jak sama moda. Dzięki temu na każdy gust znajdą się eleganckie i piękne sukienki na wesele, a także na każdą porę roku.

Wybór odpowiedniej sukienki


Przede wszystkim należy czuć się komfortowo w swoim stroju. Jednak przy wyborze sukienki należy przestrzegać pewnych zasad. Na pewno należy dopasować sukienkę do stylu wesela, a także dobrać odpowiednie akcesoria i dodatki. Zawsze wskazane jest, aby zapytać pana młodego i panny młodej o specjalne życzenia i wziąć je pod uwagę przy wyborze stroju. Dobrze jest zwrócić uwagę na obowiązujące trendy w modzie i je uwzględnić podczas wyboru stylizacji.

Dobór sukienki do okazji


Elegancki wygląd to podstawa na weselnym przyjęciu. Właśnie dlatego, że ten dzień jest wyjątkowy dla wszystkich obecnych, odpowiednie ubranie ma ogromne znaczenie. Jako gość oddaje się hołd tej okazji. Gustowna sukienka powinna pasować do okoliczności, ale musi także podkreślać indywidualny styl i kobiecość. Trzeba przestrzegać kilku zasad, które powinny być związane z dobrym smakiem. Kobiety na weselu, czy to matka panny młodej, druhna, czy po prostu dobra przyjaciółka, powinny być świadome przy podejmowaniu decyzji o wyborze sukienki. Dobrze dopasowana stylizacja sprawi, że nawet po latach wspólnie będzie można się cieszyć zdjęciami i wspominać te wspaniałe chwile.

Podstawowe wskazówki dla kobiet przy wyborze sukienki


Suknie na wesele nigdy nie mogą konkurować z suknią panny młodej. Należy wybrać stylową, ale powściągliwą kreację. Kolor biały jest tabu i jest zarezerwowany dla panny młodej. Również czerń i jaskrawoczerwone kolory są niezbyt dobrze widziane. Nie wolno zapomnieć o okryciu wierzchnim, które szczególnie podczas ceremonii w kościele się przyda, aby okryć odkryte partie ciała. Jeśli ślub jest zaplanowany w konkretnym stylu, to warto się kierować tym mottem przy wyborze stroju. Na letnie wesele jasne kolory, pastelowe odcienie lub kwiatowe wzory sprawdzą się idealnie, a jesienią i zimą można wybrać ciemniejsze barwy.

Sukienka na wesele dla druhny


Druhna towarzyszy pannie młodej przed ślubem i w jego trakcie. Pomaga w planowaniu i przygotowaniach oraz zapewnia sprawny przebieg uroczystości. Ma też odpowiedzialną rolę, gdyż podpisuje się na dokumentach i zaświadcza o tym, że ślubowanie małżonków było zgodne z prawdą. Wybór sukienki na wesele przez druhnę nie jest prosty, ale najlepsze są jasne i kobiecie odcienie. W zależności od pory roku coraz częściej można spotkać się z ciemniejszymi stylizacjami. Warto jednak uwzględnić suknię panny młodej przy wyborze i dopasować biżuterię lub dodatki, aby wszystko wyglądało gustownie i efektownie.

Sukienka dla mamy panny młodej i pana młodego


Mamy panny młodej i pana młodego odgrywają szczególną rolę w dniu ślubu swoich dzieci. Powinny one promieniować i pięknie wyglądać podczas tej uroczystości. Dobrze jest przed wyjściem na zakupy sprawdzić, co znajduje się w szafie. Jakie kolory są noszone na co dzień i z jakich materiałów uszyte są ulubione sukienki? Warto zdefiniować także typ sylwetki, aby dopasować odpowiedni krój sukienki. Mamy powinny wybrać długość sukienki pasujący do ich stylu i figury. Na pewno muszą się czuć komfortowo w tym dniu. Można oczywiście skonsultować się z panną młodą lub razem wybrać na zakupy.

O czym pamiętać przed wyborem sukienki na wesele?


Sukienka na przyjęcie weselne powinna być przede wszystkim wygodna i dopasowana do okoliczności. Można dopasować kolor sukni do stroju partnera. Zbyt dużo dodatków i świecidełek nie jest wskazane. Sukienka ma podkreślać kobiecość, ale nie może być wyzywająca. Zbyt krótkie sukienki z dużym dekoltem lepiej nadają się na imprezę w
klubie. Idealne kolory to odcienie pastelowe, choć ciemniejsze suknie także pięknie się prezentują. Nie wolno zapomnieć o dodatkach i kurteczce czy płaszczyku. Nawet letnią porą wieczory mogą być chłodne. Również w wielu kościołach jest dość chłodno w lecie, a więc okrycie wierzchnie z pewnością będzie niezbędne.