Sportowe kardigany damskie – Jak je nosić?

kardigan damski

Hitem ostatnich sezonów są kardigany. Ciepłe, wygodne narzutki pasują na wiele okazji Odpowiedni dobrane do sylwetki podkreślają jej walory i ukrywają mankamenty. Szczególnie lubiane są jesienią i zima, gdy robi się chłodno i ponuro. Świetnie nadaj a się do tego, by w każdej sytuacji otulić się czymś ciepłym i miękkim. Jak nosić kardigany sportowe damskie?

Odpowiednio do sylwetki

Sportowe kardigany damskie (np. takie) należy dobrać odpowiednio do sylwetki. Szczupłe panie z małym biustem śmiało mogą sięgać po grube wzory i sploty. Sprawdzą się tu zarówno dzianiny dekoracyjne, jak i odważne kolory.
Panie, które chcą wysmuklić sylwetkę, powinny sięgnąć po dłuższe kardigany damskie sportowe. Zaleca się, by były to dopasowane fasony, w których pierwszy guzik zapina się na linii biustu.

Do spódnicy i spodni

Kardigany damskie sportowe można zestawiać zarówno ze spódnicą, jak i spodniami. Ważne, by były to proste fasony – ołówkowa spódnica, dopasowane spodnie. Szczególna uwagę należy zwrócić na długości zestawianych elementów. Zwłaszcza, gdy jednym z nich ma być spódnica.
Dłuższa narzutka świetnie zaprezentuje przy sukience lub spódnicy krótszej. Długa może zaburzyć proporcje sylwetki, a przecież nie o to chodzi.
Grube, mięsiste sportowe kardigany damskie świetnie wyglądają z dżinsami typu rurki i ciężkimi traperami.