Sukienki na lato

Lato to najlepsza pora na modowe eksperymenty. Zależnie od pogody sprawdzają się każde elementy ubioru, niezależnie od kroju. Lato to również czas wakacyjnego luzu, który sprawia, że ludzie na ulicach stają się nieco bardziej odważni i można pozwolić sobie na odrobinę więcej ekstrawagancji w doborze elementów stylizacji.

 

Modowe hity ostatniego i nadchodzącego lata

 

W ostatnim sezonie letnim królowało kilka popularnych wzorów, które przywędrowały w z Europy Zachodniej i Stanów. Popularne były:

– spodnie rurki z wysokim stanem,

– mocno sportowe buty,

sukienki na lato z naturalnych materiałów,

– kontrastujące dodatki.

 

Wydaje się, że na nadchodzące lato szykowane są przez projektantów pracujących dla najważniejszych marek kolekcje rozwijające te trendy. Zwłaszcza nurt idący w stronę naturalności i ekologiczności produktów ma się świetnie i na pewno będzie rozwijał się dalej. Można więc spodziewać się sukienek z z naturalnych i nieszkodliwych dla środowiska materiałów i nawiązujących do etnicznych wzorów dodatków, a także połączenia tych propozycji z elementami na wskroś nowoczesnymi jak nowoczesne materiały syntetyczne i sztuczna skóra.

 

Letnie eksperymenty

 

Każdego lata widać na ulicach ludzi, którzy dość luźno podchodzą do modowych połączeń. Rządzi styl eklektyczny – łączący w sobie elementy, które zazwyczaj postrzegane są jako niepasujące do siebie. Jednocześnie letnia aura pozwala na ciekawsze połączenia nawet w bardziej formalnych sytuacjach, po co wiele osób również chętnie wtedy sięga.