Oryginalne tenisówki damskie na fitness

tenisówki damskie

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na fitness, dlatego też warto wyposażyć się nie tylko w odpowiednią odzież, ale również w wygodne buty. Źle dobrane obuwie niestety znacząco obniża bezpieczeństwo i komfort codziennych treningów, dlatego też tym bardziej warto postawić na porządne tenisówki damskie.

Dlaczego warto postawić na dobre tenisówki?

Źle dobrane tenisówki damskie mogą powodować nieprzyjemne otarcia i dyskomfort. Warto wspomnieć również o tym, że nieodpowiednie obuwie może doprowadzić do poważnych schorzeń kręgosłupa. Wybierając porządne buty do treningów warto więc zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby tenisówki charakteryzowały się dobrą przyczepnością i stabilizacją. Przy różnego typu aktywnościach fizycznych ogromną rolę odgrywa także amortyzacja wstrząsów. Dobre tenisówki powinny być również wykonane z przewiewnego materiału. Godne uwagi są lekkie modele, które posiadają przewiewną cholewkę.

Jaka podeszwa tenisówek?

Jednym z kluczowych elementów tenisówek na fitness jest przede wszystkim elastyczna podeszwa z trwałym bieżnikiem. Podeszwa powinna zapewnić dobrą przyczepność nawet przy bardzo śliskim parkiecie. Niestety na wielu siłowniach i w wielu klubach fitness można spotkać się ze śliskimi parkietami. Dzięki porządnej podeszwie zdecydowanie łatwiej jest utrzymać stabilną pozycję ciała, dlatego też można ograniczyć ryzyko pojawienia się kontuzji.

Porządna amortyzacja butów

Jednym z największych zadań tenisówek damskich jest amortyzowanie wszelkich wstrząsów. Profesjonalna amortyzacja odgrywa bardzo ważną rolę przede wszystkim w przypadku osób, które mają nieco większą masę. Czołowi producenci korzystają z wielu systemów amortyzujących, dlatego też warto zapoznać się z konkretnymi rozwiązaniami. Godna polecenia jest przede wszystkim podeszwa środkowa z pianki albo specjalnego żelu. Nowoczesne poduszki powietrzne znacząco podnoszą komfort podczas codziennych treningów.

Stabilizacja stopy

Podczas aktywności fizycznej ważną rolę odgrywa utrzymanie stopy w odpowiedniej pozycji. Szczególną uwagę należy zachować przede wszystkim podczas ćwiczeń z bardzo dużymi obciążeniami. Aby idealnie ustabilizować stopę warto postawić nie tylko na odpowiednią podeszwę, ale również na specjalną wkładkę. Godne polecenia są tenisówki damskie sznurowane, które zdecydowanie lepiej trzymają piętę. Dzięki porządnej stabilizacji można uniknąć bolesnych urazów kostek i kolan. Dla większości kobiet najlepszym wyborem będą tenisówki z podwyższeniem na wysokości kostki.