Botki damskie na obcasie – zalety i wady

botki na szpilce czarne

Botki na obcasie są prawdziwym hitem tegorocznej jesieni. Noszą je zarówno młodsze kobiety, jak i nieco starsze. Okazuje się jednak, że to niezwykle popularne obuwie ma nie tylko zalety, ale również liczne wady, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

Botki na szpilce a brak stabilności

Jednymi z popularniejszych typów botków damskich są obecnie te na szpilce. Cechują się dużą elegancją i często są noszone do stylowych kreacji, takich jak sukienki czy spódnice. Ich wadą jest jednak brak stabilności, przez co nie są odpowiednie na zimowe mrozy. Dodatkowo dłuższe noszenie ich może być męczące i niewygodne.

Nieodpowiednie na zimę

W przeciwieństwie do traperów lub niektórych kozaków, botki damskie na szpilce nie posiadają dodatkowego ocieplenia. Ze względu na to mogą być nieodpowiednie na zimę, kiedy to temperatura często gwałtownie spada. Ta cecha może być jednak postrzegana zarówno jako zaleta, jak i wada – podczas gdy mogą nie sprawdzić się zimą, będą świetnym obuwiem na jesień, a nawet wiosnę.

Idealne na jesień

Pomimo wspomnianych wad, damskie botki są świetnym obuwiem na jesień czy nawet wczesną zimę. Co prawda nie sprawdzą się podczas największych mrozów, spokojnie można je jednak nosić podczas nieco wyższych temperatur. Należy mieć jednak na uwadze to, aby na dłuższe spacery wybierać botki na nieco szerszym obcasie. Z kolei jeśli chodzi o funkcję wizualną, ten typ obuwia praktycznie nie ma sobie równych. W połączeniu z dopasowanymi spodniami świetnie wyszczuplają i wydłużają nogi, na czym zależy wielu kobietom.