Sposoby na wybranie czółenek bez pięty

Kupujące nowe czółenka bez pięty należy zwrócić uwagę nie tylko na to czy są one stylowe i modne, ale również na to czy mogą one zagwarantować wystarczający komfort noszenia. Tylko w takiej sytuacji będzie można cieszyć się z nowo nabytego obuwia. W związku z tym warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak wybrać czółenka bez pięty? 

Czółenka – pomysł na każdą okazję?

Czółenka to bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów obuwia. Tego rodzaju buty mogą znaleźć zastosowanie zarówno w codziennych stylizacjach, w pracy, jak i na bardziej eleganckich spotkaniach. Bez wątpienia dotyczy to także czółenek bez pięty. 

Nie można jednak zapomnieć, że jest to mniej oficjalny rodzaj obuwia, niż klasyczne modele. Dlatego czasem należy zachować większą ostrożność ubierające tego rodzaju obuwie. 

Mowa m.in. o stylizacjach do pracy. O ile w przypadku większości pracodawców założenie tego rodzaju czółenek nie będzie stanowiło większego problemu, to w niektórych miejscach pracy odsłonięta pięta może być niezaakceptowana.

Nigdy nie kupuj syntetycznych czółenek 

Czółenka to jeden z najpopularniejszych typów obuwia. Na sklepowych półkach odnaleźć można ogromną ilość stylowych modeli, które pozornie wydają się idealnie pasować do naszego charakteru i naszych stylizacji. Niestety jest to jedynie to złudne wrażenie.

W rzeczywistości buty, które zostały wykonane z materiału syntetycznego, sprawiają jedynie kłopoty. W większości przypadków nie nadają się one do  dłuższego użytkowania. Jest to związane z dwoma negatywnymi właściwościami materiałów syntetycznych. Tego rodzaju surowce: 

 – nie pozwalają na prawidłową cyrkulację powietrza,

 – powodują ciągły ucisk stopy.

W praktyce oznacza to, że skóra, która ma styczność z tworzywem sztucznym, nie może swobodnie oddychać. Konsekwencje takiego stanu rzeczy to nieprzyjemne obtarcia oraz odciski, które nie pozwalają na noszenie obuwia. Dodatkowo długotrwałe używanie butów z materiałów sztucznych może z czasem prowadzić do powstawania bolesnych i bardzo uciążliwych haluksów.

Buty wykonane ze skóry! 

Znacznie lepszym rozwiązaniem są buty wykonane ze skóry naturalnej. W tym przypadku nie trzeba się martwić zarówno cyrkulacją powietrza, jak i uciskiem stopy. W przeciwieństwie do tworzyw sztucznych skóra naturalna pozwala na swobodny przepływ powietrza w bucie, dzięki czemu skóra stopy może swobodnie oddychać. 

Dodatkową właściwością tego surowca jest jego zdolność dostosowania formy do kształtu stopy. W praktyce oznacza to, że tego rodzaju obuwie nie powinno powodować jakichkolwiek  odcisków, czy też prowadzić do powstawania haluksów. O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając idealne czółenka bez pięty? 

Na co zwrócić uwagę w sklepie? 

Najlepszym miejscem, aby kupić czółenka z odsłoniętą piętą jest tego typu sklep – https://arturovicci.pl/czolenka-damskie/bez-piety. Tylko w takiej sytuacji można na miejscu sprawdzić kilka najważniejszych właściwości obuwia. Przede wszystkim tego rodzaju buty powinny zapewniać równomierne rozprowadzenie ciężaru ciała. W jaki sposób można to sprawdzić?

W sytuacji, gdy przednia część stopy opada w głąb obuwia, można wyjść z założenia, że ciężar ciała  nie jest prawidłowo rozłożony. Konsekwencją takiego stanu rzeczy mogą być bóle kręgosłupa oraz  poważniejsze zmiany w przyszłości. Dodatkowo warto sprawdzić, jaki jest poziom zapewnionej przez obuwie stabilizacji chodu.

W praktyce oznacza to, że skórzane czółenka bez pięty powinny dobrze przylegać do stopy. Wciąż nie są to jednak wszystkie rzeczy, o których warto pamiętać, kupując tego rodzaju obuwie. Kolejny istotny aspekt jest już stricte modowy. 

Koniec końców wysokiej jakości obuwie powinno być nie tylko komfortowe, ale również modne. Z tego powodu zawsze warto stawiać na najnowsze kolekcje oferowane przez renomowanych producentów. Z jakiego powodu?

Wybierając czółenka znajdujące się w najnowszej kolekcji można mieć pewność, że zostały one stworzone na podstawie najnowszych trendów, które królują na światowych wybiegach mody. Innymi słowy, masz pewność, że na stopie znajduje się but, którego nie powstydziłby się żaden sławny dom mody.