Różne rodzaje szlafroków

 

Szlafrok to naprawdę wspaniały strój nocny, który powinna mieć w swojej szafie każda kobieta. Planując jego zakup, warto zapoznać się z jego różnorodnymi odmianami, by dopasować do siebie tą idealną.

Wybór materiału
Dawniej zdecydowanie najpopularniejsze były stroje nocne wykonywane z czystej bawełny bądź materiału frotte. Są one bezpieczne nawet dla skóry wrażliwej, zapewniają ciepło i do tego można poczuć się w nich naprawdę komfortowo. Nie prezentują się jednak zbyt imponująco, dlatego szukając czegoś na „specjalne” okazje, lepiej zdecydować się na ubiór wykonany z kaszmiru bądź jedwabiu. Zobacz przykładowe modele w sklepie Gorteks

Wybór długości
Istnieją aż trzy najpowszechniejsze długości szlafroków. Najbardziej klasyczne są te sięgające do samej ziemi, które bywają dość niepraktyczne i nie sprawdzą się u osób niskich, oraz te w rozmiarze „midi”, kończące się zazwyczaj w połowie łydki. Ostatnią opcją są stroje nocne niezwykle kuse i przy tym bardzo seksowne. Zazwyczaj sięgają one połowy pośladków, doskonale działając na męską wyobraźnię.

Wybór koloru
Jako że szlafrok jest nieodłącznym elementem kobiecej garderoby, firmy odzieżowe chętnie zajmują się jego produkcją, wykonując go z materiałów o najróżniejszych kolorach. Można więc znaleźć wyroby czarne, czerwone, różowe oraz te zawierające motywy zwierzęce czy wzory kwiatów bądź pasów. Wybór jest naprawdę ogromny, dzięki czemu nawet taki strój nocny można dopasować do własnego stylu.