Jakie są najpopularniejsze opaski do włosów?

Nowoczesne opaski do włosów spełniają nie tylko zadania praktyczne, ale również dekoracyjne. Na półkach sklepowych znaleźć można nie tylko opaski uniwersalne, ale również specjalne opaski, które dedykowane są konkretnym aktywnością. Aby wybrać odpowiednie modele należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Jakie materiały są najmodniejsze?

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście opaski do włosów frotowe, które jak sama nazwa wskazuje tworzone są z tych samych materiałów co klasyczne frotki zakładane na nadgarstki. Największym atutem opasek frotowych jest to, że doskonale radzą sobie one z pochłanianiem potu. Głównym zadaniem opasek sportowych jest właśnie pochłanianie potu, dzięki czemu oczy i uszy zawsze pozostają suche. Dużym atutem jest również to, że frotowa opaska do włosów z Gorteks jest bardzo przyjemna w dotyku.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również opaski polarowe, które także bardzo skutecznie odprowadzają pot. Do największych zalet należy zaliczyć przede wszystkim rewelacyjne właściwości termoizolacyjne. Polarowa opaska do włosów skutecznie utrzymuje ciepło, a co najważniejsze pozwala skórze swobodnie oddychać. Nowością na rynku są specjalne opaski do włosów z właściwościami antybakteryjnymi.

W ostatnim czasie coraz więcej kobiet stawia na opaski do włosów termoaktywne, które biją rekordy sprzedaży nie tylko wśród biegaczek. Termoaktywny materiał bardzo sprawnie odprowadza pot i skutecznie cyrkuluje powietrze, dlatego też można ochronić skórę przed przegrzaniem. Termoaktywny materiał pozwala raz na zawsze zapomnieć o kłopotliwych otarciach i odparzeniach.

Moda na naturalne materiały

W obecnym sezonie bardzo modne są opaski do włosów wykonane w całości z naturalnych materiałów. Godne polecenia są przede wszystkim bawełniane opaski, które są doskonałym wyborem dla alergików. Pamiętać należy jednak o tym, że bawełna jest materiałem który błyskawicznie chłonie wilgoć, dlatego też przy intensywnym treningu opaska szybko staje się ciężka i mokra. Na półkach sklepowych dostępne są także wełniane opaski, które są bardzo zdrowe dla skóry. Wełna jest kolejnym materiałem, który dobrze radzi sobie z wilgocią.

Praktyczne opaski wielowarstwowe

Producenci coraz częściej oferują wielowarstwowe opaski, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych kobiet. Warto rozejrzeć się za opaskami wykonanymi z materiałów termoaktywnych, które wyróżniają się rewelacyjnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Największy komfort zapewniają oczywiście bezszwowe opaski, które nie podrażniają skóry. Ważne jest również to, aby postawić na odpowiednie rozmiar.