Z jakich rodzajów skóry wykonane są skórzane paski?

pasek męski

Nie wszystkie skóry są tej samej jakości i dowiesz się, że nawet niektóre terminy związane ze skórą są mylące. Dlatego, gdy mówi się, że dany przedmiot jest wykonany z prawdziwej skóry lub skóry naturalnej, jest to zbyt ogólnikowe. Musisz znać konkretny rodzaj skóry używany w celu zrozumienia jakości pasa, ponieważ nie wszystkie skórzane pasy są stworzone równe.

Rodzaje skóry na paski

Skóry bydlęce są bardzo grube, a garbarnia zazwyczaj dzieli grubość skóry na kilka warstw. Ziarno znajduje się tylko w tej górnej warstwie skóry. Skóra licowa to termin ogólny, ponieważ odnosi się zarówno do skóry pełnoziarnistej, jak i korygowanej. Warstwy znajdujące się pod górnym ziarnem nazywane są skórą dwoinową. Wszystkie te warstwy są prawdziwą skórą, ale mają bardzo różną jakość, wytrzymałość i koszt.  Różne paski skórzane męskie posiadają różny rodzaj skóry.

Pasy z pełnoziarnistej skóry

Skóra pełnoziarnista to najlepsza jakość prawdziwej skóry używana przez producentów pasków. Posiada ona pełną i nietkniętą powierzchnię ziarna. Widoczne są piękne unikalne oznaczenia, takie jak wzory ziarna, komórki włosa i wszelkie naturalne zagojone blizny na paskach ze skóry pełnoziarnistej. Jest to najmocniejsza i najcenniejsza warstwa skóry. Pamiętaj, że skóra pełnoziarnista jest specyficznym terminem skórzanym, który należy do ogólnej kategorii skóry najwyższej jakości i markowe paski męskie mogą się nią poszczycić.

Skórzane pasy o korygowanej ziarnistości

Corrected Grain Leather to druga, najlepsza jakość prawdziwej skóry używanej do produkcji pasków. Nadmierne blizny i zadrapania są polerowane i szlifowane z ziarna, aby usunąć niedoskonałości. Zazwyczaj garbarnia pokrywa powierzchnię ciężkimi, pigmentowanymi warstwami wykończeniowymi tak, że oryginalne ziarno nie jest już widoczne. Skóra ta jest często wytłaczana w celu imitacji wzorów komórek włosa. Skóra licowa korygowana to kolejny specyficzny termin skórzany, który mieści się w ogólnej kategorii skór licowych. Paski męskie wykonane z tego materiału, są trwałe i estetyczne.