Rodzaje kamizelek damskich

damska kamizelka

Kamizelki damskie są obecne w kobiecej garderobie już od wielu lat. Kiedyś kojarzono je tylko z chłodną elegancją oraz strojem dla nauczycielek i urzędniczek. Obecnie kamizelki mają wiele imion i postaci. Jakie są najbardziej popularne z nich?

Kamizelki puchowe

Kamizelki mogą być pikowane dokładnie tak samo jak kurtki. Są wtedy grube i bardzo ciepłe. Nadają się na jesienne spacery. Takie kamizelki damskie dobrze będą wyglądały ze spodniami dresowymi i butami do biegania. Są bardzo nieoficjalne i wygodne.

Kamizelki skórzane

damska kamizelka

Pasują do eleganckich stylizacji. Śmiało można łączyć je ze spódnicami i bluzkami koszulowymi. Można też zakładać je pod marynarki. Takie kamizelki są dobrym uzupełnieniem stroju biznesowego. Można nosić je do pracy w biurze, do teatru i na eleganckie kolacje. Co ważne – po godzinach dobrze zaprezentują się także w klubie czy dyskotece. Dobra oferta dostępna jest na https://yups.pl/kamizelki.

Długa kamizelka

Ciekawym typem kamizelek są ich dłuższe wersje. Czasami mają w pasie specjalne paski, które podkreślają linię talii. Takie kamizelki są niezwykle kobiece. Sprawiają, że sylwetka wydaje się być szczuplejsza i bardziej wyciągnięta. Takie kamizelki powinno nosić się przede wszystkim z wąskimi spodniami. Wtedy talia będzie bardziej wyeksponowana. Nie powinno się za to zestawiać ich z obcisłymi spódnicami za kolano. Takie połączenie może za bardzo wydłużyć sylwetkę i sprawić, że będzie ona wyglądała dość kuriozalnie.